GłogówGłogowianiePublikuj w Głogowskim serwisieGłogów - informator miejskiKultura w mieście GłogówWiara w miescie GłogówForum głogowskieGłogowska Galeria MediówGłogów Video - filmyKatalog ogłoszeń głogowskich, sprzedam kupię, zamienięBiznes Głogowski, reklama, firmy GłogówKontakt
Piątek, Lipiec 2016
Zaloguj się
Radio Rodzina Online
ogłoszenia firmy głogów leszno lubin polkowice

Liczenie wiernych w kościołach

Wczoraj w uroczystość Chrystusa Króla, czyli w ostatnią niedzielę roku liturgicznego w 10,5 tys. katolickich parafii odbyło się liczenie wiernych.

Wg Dyrektora Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce ks. prof. Witolda Zdaniewicza badania, które odbywają się od roku 1980 mają na celu poznanie religijności i pobożności Polaków.

Za policzenie wiernych w parafiach odpowiedzialni są proboszczowie. Mają oni wypełnić formularz, w którym uwzględniona jest liczba kobiet i mężczyzn, uczestniczących w niedzielnej Mszy Św. i przystępujących do Komunii Świętej i przesłać go do Instytutu.

Ks. Zdaniewicz informuje, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat nastąpił mały spadek uczestników w niedzielne Eucharystii, ale jak ocenił odnotowujemy "bardzo wysoki" wzrost liczby przystępujących do komunii.

Dane z roku 2003 (te z 2004 nie zostały jeszcze opracowane) pokazują, że w największą frekwencję w kościołach odnotowuje się w diecezji tarnowskiej. We Mszy Św. w każdą niedzielę uczestniczy tam 75,1 proc., w tym 25,2 proc. przystępuje do Komunii Św. Najmniej wiernych - w diecezji sosnowieckiej. Frekwencja wynosi tam 32,6 proc. Do komunii przystępuje niespełna 10,7 proc. uczestników niedzielnych nabożeństw.

Wg badania przeprowadzonego ostatnio przez Pentor - 96 proc. kobiet i 95 proc. mężczyzn deklaruje, że są katolikami. Bardziej religijne są kobiety - coniedzielne uczestnictwo w nabożeństwie deklaruje 55 proc. kobiet i tylko 46 proc. mężczyzn.

Źródło: www.kosciol.pl
Reklama w Malachu głogowskim serwisie informacyjnym Fotografia ślubna weselna studio wałbrzych
Reklamy, banery, naklejki, plakaty, oklejanie pojazdów, najtaniej w Głogowie
Mechanika auto wulkanizacja naprawa samochody
ubezpieczenia głogów ergo hestia
Meble Głogów na wymiar do zabudowy kuchnia salon biurka szafa

REKLAMA
Głogów Towarzystwo Ziemi GłogowskiejMuzeum Archeologiczno - Historyczne w GłogowieApostolatCzas Serca - Wydawnictwo DehonNiecodziennik BibliotecznyOpokaRadio Elka GłogówRadio WatykańskieRuah