Malach Głogów
Malach Głogów - pozytywne informacje aktualności wydarzenia zdjęcia biznes edukacja parafie
Login Witaj w Serwisie Malach Głogów
Piątek, Listopad 2018

Dekanaty Diecezji Legnickiej

DEKANATY DIECEZJI LEGNICKIEJ


Bogatynia
dziekan: ks. Maciej WESOŁOWSKI
Bogatynia, Niepokalanego Poczęcia NMP
wicedziekan: ks. Andrzej BURDZIAK
Porajów, Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafie:
Bogatynia, Niepokalanego Poczęcia NMP
Bogatynia, św. Maksymiliana M. Kolbe
Bogatynia, św. Marii Magdaleny
Bogatynia, św. Piotra i Pawła
Działoszyn, św. Bartłomieja
Krzewina, św. Jana Chrzciciela
Opolno Zdrój, Narodzenia NMP
Porajów, Najświętszego Serca Pana Jezusa


Bolesławiec Wschód
dziekan: ks. Andrzej JAROSIEWICZ
Bolesławiec, Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja Biskupa
wicedziekan: ks. Ryszard KUKULSKI
Gromadka, Matki Boskiej Częstochowskiej

Parafie:
Bolesławiec, Chrystusa Króla
Bolesławiec, św. Cyryla i Metodego
Bolesławiec, Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja Biskupa
Gromadka, Matki Boskiej Częstochowskiej
Kraśnik Dolny, Najświętszego Zbawiciela
Kruszyn, św. Jana Chrzciciela
Osła, św. Piotra i Pawła
Raciborowice, św. Michała Archanioła
Tomaszów Bolesławiecki, św. Jadwigi
Warta Bolesławiecka, Narodzenia NMP
Żeliszów, św. Jana Nepomucena


Bolesławiec Zachód
dziekan: ks. Stanisław KUSIK
Bolesławiec, Matki Bożej Nieustającej Pomocy
wicedziekan: ks. Ludwik SOLECKI
Bolesławiec, Matki Bożej Różańcowej

Parafie:
Bolesławiec, Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Bolesławiec, Matki Bożej Różańcowej
Bolesławiec, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Bolesławiec, Najświętszego Serca Pana Jezusa
Bożejowice, Matki Bożej Częstochowskiej
Ławszowa, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
Osiecznica, św. Maksymiliana M. Kolbe
Tomisław, Stygmatów św. Franciszka z Asyżu
Trzebień, Podwyższenia Krzyża Świętego


Chocianów
dziekan: ks. Zbigniew SZYMEROWSKI SDB
Chocianów, Wniebowzięcia NMP
wicedziekan: ks. Mariusz LUBRYKA SDB
Trzebnice, Matki Bożej Różańcowej

Parafie:
Brunów, Podwyższenia Krzyża Świętego
Chocianowiec, Narodzenia NMP
Chocianów, Wniebowzięcia NMP
Pogorzeliska, św. Jacka
Rokitki, Matki Bożej Częstochowskiej
Szklary Górne, św. Piotra i Pawła
Trzebnice, Matki Bożej Różańcowej


Chojnów
dziekan: ks. Tadeusz JUREK
Chojnów, św. Piotra i Pawła
wicedziekan: ks. Władysław SANAK
Miłkowice, Niepokalanego Poczęcia NMP

Parafie:
Biała, Przemienienia Pańskiego
Chojnów, Niepokalanego Poczęcia NMP
Chojnów, św. Piotra i Pawła
Grzymalin, Matki Bożej Szkaplerznej
Miłkowice, Niepokalanego Poczęcia NMP
Modlikowice, Matki Bożej Częstochowskiej
Niedźwiedzice, św. Antoniego Padewskiego
Okmiany, Matki Bożej Różańcowej


Gryfów Śląski
dziekan: ks. Stanisław BOCZOŃ
Gryfów Śląski, św. Jadwigi Śląskiej
wicedziekan: ks. Marian BALCEWICZ
Świeradów Zdrój, Podwyższenia Krzyża Świętego

Parafie:
Biedrzychowice, św. Antoniego
Giebułtów, św. Michała Archanioła
Grudza, Imienia Najświętszej Maryi Panny
Gryfów Śląski, św. Jadwigi Śląskiej
Mirsk, Zwiastowania NMP
Rębiszów, św. Barbary
Rząsiny, Matki Bożej Ostrobramskiej
Świeradów Zdrój, Podwyższenia Krzyża Świętego
Świeradów Zdrój, św. Józefa Oblubieńca


Jawor
dziekan: ks. Jan SOWA
Jawor, św. Marcina
wicedziekan: ks. Tadeusz WNĘK
Paszowice, Trójcy Świętej

Parafie:
Jawor, Matki Bożej Różańcowej
Jawor, Miłosierdzia Bożego
Jawor, św. Marcina
Męcinka, św. Andrzeja Apostoła
Mierczyce, Wniebowzięcia NMP
Mściwojów, Nawiedzenia NMP
Paszowice, Trójcy Świętej
Samodzielny Ośrodek Duszpasterski w Jaworze,
Słup, Wniebowzięcia NMP
Snowidza, Wniebowstąpienia Pana Jezusa


Jelenia Góra Wschód

dziekan: ks. Tadeusz DAŃKO
Jelenia Góra, św. Wojciecha
wicedziekan: ks. Augustyn OLEKSY
Jelenia Góra, św. Piotra i Pawła

Parafie:
Janowice Wielkie, Chrystusa Króla
Jelenia Góra, Podwyższenia Krzyża Świętego
Jelenia Góra, św. Jana Apostoła i Ewangelisty
Jelenia Góra, św. Judy Tadeusza
Jelenia Góra, św. Piotra i Pawła
Jelenia Góra, św. Wojciecha
Radomierz, Matki Bożej Różańcowej
Wojanów (Dąbrowica), Wniebowzięcia NMP


Jelenia Góra Zachód
dziekan: ks. Bogdan ŻYGADŁO
Jelenia Góra, św. Erazma i Pankracego
wicedziekan: ks. Grzegorz NIWCZYK
Jelenia Góra, Matki Bożej Królowej Polski i Św. Franciszka z Asyżu

Parafie:
Czernica, św. Michała Archanioła
Jelenia Góra, Matki Bożej Królowej Polski i Św. Franciszka z Asyżu
Jelenia Góra, św. Erazma i Pankracego
Jelenia Góra - Cieplice, Matki Bożej Miłosierdzia
Jelenia Góra - Cieplice, św. Jana Chrzciciela
Jeżów Sudecki, św. Michała Archanioła
Rybnica, św. Katarzyny
Siedlęcin, św. Mikołaja


Kamienna Góra Wschód
dziekan: ks. Edward BIGOS
Kamienna Góra, św. Apostołów Piotra i Pawła
wicedziekan: ks. Władysław STĘPNIAK
Czarny Bór, Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafie:
Ciechanowice, św. Augustyna
Czarny Bór, Najświętszego Serca Pana Jezusa
Gostków, Świętej Rodziny
Kamienna Góra, św. Apostołów Piotra i Pawła
Krzeszów, Wniebowzięcia NMP - Bazylika Mniejsza
Marciszów, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
Witków Śląski, Zwiastowania NMP


Kamienna Góra Zachód
dziekan: ks. Robert DUBLAŃSKI
Kamienna Góra, Matki Bożej Różańcowej
wicedziekan: ks. Aleksander SIEMIŃSKI
Kamienna Góra, Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafie:
Chełmsko Śl., Świętej Rodziny
Kamienna Góra, Matki Bożej Różańcowej
Kamienna Góra, Najświętszego Serca Pana Jezusa
Leszczyniec, św. Bartłomieja Apostoła
Lubawka, Wniebowzięcia NMP
Miszkowice, Wszystkich Świętych
Pisarzowice (gm. Kamienna Góra), Wniebowzięcia NMP


Legnica Katedra
dziekan: ks. Władysław BOCHNAK
Legnica, św. Piotra i Pawła (Katedra)
wicedziekan: ks. Robert KRISTMAN
Legnica, św. Jacka

Parafie:
Legnica, św. Jacka
Legnica, św. Jana Chrzciciela
Legnica, św. Józefa - Opiekuna Zbawiciela
Legnica, św. Piotra i Pawła (Katedra)
Legnica, Świętej Rodziny
Rzeszotary, Świętego Krzyża


Legnica Wschód
dziekan: ks. Władysław JÓŹKÓW
Legnica, Trójcy Świętej
wicedziekan: ks. Aleksander STANKIEWICZ
Legnica, Matki Bożej Królowej Polski

Parafie:
Koskowice, św. Michała Archanioła
Legnica, Matki Bożej Królowej Polski
Legnica, Najświętszego Serca Pana Jezusa
Legnica, Podwyższenia Krzyża Świętego
Legnica, św. Joachima i Anny
Legnica, św. Wojciecha
Legnica, Trójcy Świętej
Legnickie Pole, Podwyższenia Krzyża Św. i św. Jadwigi Śląskiej


Legnica Zachód
dziekan: ks. Stanisław ARASZCZUK
Legnica, św. Tadeusza Apostoła
wicedziekan: ks. Dominik DRAPIEWSKI
Legnica, Matki Bożej Częstochowskiej

Parafie:
Krotoszyce, Wniebowzięcia NMP
Legnica, Matki Bożej Częstochowskiej
Legnica, św. Jadwigi Śląskiej
Legnica, św. Tadeusza Apostoła
Małuszów, Narodzenia NMP
Ulesie z siedzibą w Jezierzanach, Wniebowzięcia NMP


Leśna
dziekan: ks. Jan DĄBSKI
Leśna, św. Jana Chrzciciela
wicedziekan: ks. Janusz KANKIEWICZ
Sulików, Podwyższenia Krzyża Świętego

Parafie:
Grabiszyce, św. Antoniego Padewskiego
Kościelnik, Ścięcia św. Jana Chrzciciela
Leśna, św. Jana Chrzciciela
Platerówka, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
Radzimów, św. Marii Magdaleny
Sulików, Podwyższenia Krzyża Świętego
Zawidów, św. Józefa Robotnika


Lubań
dziekan: ks. Mieczysław JACKOWIAK
Lubań, Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Jakuba
wicedziekan: ks. Andrzej FILA
Lubań, św. Jadwigi Śląskiej

Parafie:
Henryków Lubański, św. Mikołaja
Lubań, Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Jakuba
Lubań, św. Jadwigi Śląskiej
Lubań, Trójcy Świętej
Lubań - Księginki, św. Maksymiliana M. Kolbe
Lubań - Uniegoszcz, Narodzenia NMP
Olszyna, św. Józefa Oblubieńca
Pisarzowice (gm. Lubań), Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny
Radogoszcz, MB Królowej Polski
Radostów Średni, Objawienia Pańskiego
Rudzica, św. Katarzyny Aleksandryjskiej
Siekierczyn, św. Antoniego Padewskiego
Zaręba, Wniebowzięcia NMP


Lubin Wschód
dziekan: ks. Wiesław MIGDAŁ
Lubin, św. Maksymiliana M. Kolbe
wicedziekan: ks. Franciszek STEBLECKI SDB
Lubin, Matki Bożej Częstochowskiej

Parafie:
Lubin, Matki Bożej Częstochowskiej
Lubin, Najświętszego Serca Pana Jezusa
Lubin, św. Jana Sarkandra
Lubin, św. Maksymiliana M. Kolbe
Miłoradzice, Trójcy Świętej
Osiek, Chrystusa Króla
Raszówka, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny


Lubin Zachód
dziekan: ks. Krzysztof KRZYŻANOWSKI
Lubin, Narodzenia NMP
wicedziekan: ks. Jerzy ADAMCZEWSKI
Lubin, św. Barbary

Parafie:
Chróstnik, Matki Bożej Bolesnej
Lubin, Narodzenia NMP
Lubin, św. Barbary
Lubin, św. Jana Bosko
Mleczno, Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Siedlce, św. Michała Archanioła
Zimna Woda, Trójcy Świętej


Lwówek Śląski
dziekan: ks. Krzysztof KIEŁBOWICZ
Lwówek Śląski, Wniebowzięcia NMP
wicedziekan: ks. Zenon WNUK
Wleń, św. Mikołaja

Parafie:
Chmieleń, św. Mikołaja
Lubomierz, Wniebowzięcia NMP i Św. Maternusa
Lwówek Śląski, św. Franciszka z Asyżu
Lwówek Śląski, Wniebowzięcia NMP
Pławna, św. Tekli
Sobota, św. Piotra i Pawła
Wleń, św. Mikołaja
Wojciechów, św. Bartłomieja Apostoła
Zbylutów, Wniebowzięcia NMP


Mysłakowice
dziekan: ks. Mieczysław BĘTKOWSKI
Mysłakowice, Najświętszego Serca Pana Jezusa
wicedziekan: ks. Zbigniew KULESZA
Miłków, św. Jadwigi

Parafie:
Bukowiec, św. Jana Chrzciciela
Karpacz, Nawiedzenia NMP
Karpniki, św. Jadwigi Ślaskiej
Kowary, Imienia Najświętszej Maryi Panny
Łomnica, Niepokalanego Poczęcia NMP
Miłków, św. Jadwigi
Mysłakowice, Najświętszego Serca Pana Jezusa
Podgórzyn, Świętej Trójcy
Sosnówka, Matki Bożej Ostrobramskiej
Ściegny, św. Józefa Robotnika


Nowogrodziec
dziekan: ks. Jan SŁOMKA
Nowogrodziec, św. Piotra i Pawła
wicedziekan: ks. Edward FRANCZAK
Gierałtów, św. Antoniego Padewskiego

Parafie:
Brzeźnik, Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Gierałtów, św. Antoniego Padewskiego
Gościszów, Matki Bożej Częstochowskiej
Kotliska, św. Mikołaja i Matki Bożej Śnieżnej
Nowogrodziec, św. Piotra i Pawła
Ocice, Narodzenia NMP
Włodzice Wielkie, św. Michała Archanioła
Zebrzydowa, Podwyższenia Krzyża Świętego


Polkowice
dziekan: ks. Marian KOPKO
Polkowice, Matki Bożej Królowej Polski
wicedziekan: ks. Władysław JANICKI
Rudna, Trójcy Świętej

Parafie:
Gwizdanów, św. Urszuli
Jędrzychów, św. Bartłomieja Apostoła
Polkowice, Matki Boskiej Łaskawej
Polkowice, Matki Bożej Królowej Polski
Polkowice, św. Michała Archanioła
Rudna, Trójcy Świętej
Sobin, św. Michała Archanioła
Żelazny Most, św. Barbary


Prochowice
dziekan: ks. Tadeusz DĄBSKI
Prochowice, św. Jana Chrzciciela
wicedziekan: ks. Andrzej BIAŁEK
Kunice Legnickie, Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafie:
Bieniowice, Zwiastowania Pańskiego
Kawice, św. Wojciecha i Podwyższenia Krzyża Świętego
Kosiska, św. Piotra i Pawła
Kunice Legnickie, Najświętszego Serca Pana Jezusa
Prochowice, św. Jana Chrzciciela
Rosochata, Wniebowzięcia NMP
Ruja, św. Łukasza Ewangelisty


Szklarska Poręba
dziekan: ks. Bogusław SAWARYN
Szklarska Poręba, św. Maksymiliana M. Kolbe
wicedziekan: ks. Ryszard SOROKA
Piechowice, św. Antoniego Padewskiego

Parafie:
Jagniątków, Miosierdzia Bożego
Jelenia Góra - Sobieszów, św. Marcina
Kopaniec, św. Antoniego Padewskiego
Piechowice, św. Antoniego Padewskiego
Stara Kamienica, Ścięcia św. Jana Chrzciciela
Szklarska Poręba, Bożego Ciała
Szklarska Poręba, św. Maksymiliana M. Kolbe
Wojcieszyce, św. Barbary


Ścinawa
dziekan: ks. Bogdan KACZOROWSKI
Ścinawa, Podwyższenia Krzyża Świętego
wicedziekan: ks. Leszek KOWALSKI
Chobienia, św. Piotra i Pawła

Parafie:
Chobienia, św. Piotra i Pawła
Dłużyce, Chrystusa Króla
Olszany, św. Michała Archanioła
Ścinawa, Podwyższenia Krzyża Świętego
Tymowa, Matki Bożej Bolesnej
Wielowieś, Narodzenia NMP


Świerzawa
dziekan: ks. Zbigniew KORAB
Świerzawa, Wniebowzięcia NMP
wicedziekan: ks. Franciszek ROKICKI
Wojcieszów, Matki Bożej Królowej Polski

Parafie:
Lipa Jaworska, św. Apostołów Piotra i Pawła
Nowy Kościół, Matki Bożej Różańcowej
Pomocne, św. Marcina
Sokołowiec, św. Jadwigi
Świerzawa, Wniebowzięcia NMP
Twardocice z siedzibą w Proboszczowie, św. Apostołów Piotra i Pawła
Wojcieszów, Matki Bożej Królowej Polski
Wojcieszów, Wniebowzięcia NMP


Węgliniec
dziekan: ks. Ryszard WOŁOWSKI
Węgliniec, Najświętszego Serca Pana Jezusa
wicedziekan: ks. Andrzej KULICKI
Wykroty, św. Michała Archanioła i św. Anny

Parafie:
Czerwona Woda, Wniebowzięcia NMP
Dłużyna Dolna, Chrystusa Króla
Parowa, św. Antoniego Padewskiego
Pieńsk, św. Franciszka z Asyżu
Ruszów, Zmartwychwstania Pańskiego
Stary Węgliniec, Matki Bożej Szkaplerznej
Węgliniec, Najświętszego Serca Pana Jezusa
Wykroty, św. Michała Archanioła i św. Anny


Zgorzelec
dziekan: ks. Jan MYCEK
Zgorzelec, św. Bonifacego
wicedziekan: ks. Marian OLEKSY
Zgorzelec, św. Jana Chrzciciela

Parafie:
Jerzmanki, św. Franciszka z Asyżu
Jędrzychowice, Narodzenia NMP
Łagów, Św. Antoniego Padewskiego
Osiek Łużycki, Narodzenia NMP
Trójca, św. Piotra i Pawła
Zgorzelec, Matki Bożej Łaskawej
Zgorzelec, św. Bonifacego
Zgorzelec, św. Jadwigi Śląskiej
Zgorzelec, św. Jana Chrzciciela
Zgorzelec, św. Józefa Robotnika


Złotoryja
dziekan: ks. Marian SOBCZYK
Złotoryja, św. Jadwigi Ślaskiej
wicedziekan: ks. Tadeusz TYMKÓW
Brennik, Objawienia Pańskiego

Parafie:
Brennik, Objawienia Pańskiego
Nowa Wieś Grodziska, Matki Boskiej Anielskiej
Olszanica, Najświętszego Serca Pana Jezusa
Pielgrzymka, św. Jana Nepomucena
Prusice, św. Jadwigi
Samodzielny Ośrodek Duszpasterski w Złotoryi,
Wilków , Niepokalanego Poczęcia NMP
Zagrodno, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Chrystusa Króla
Złotoryja, Narodzenia NMP
Złotoryja, św. Jadwigi Ślaskiej

Liczba dekanatów: 29

Ostatnia Aktualizacja Czwartek, Lipiec 2007|19,570 Odsłon Wersja do Wydruku

Wydarzenia

Błąd w Bloku PHP. Funkcja, phpblock_evlist_upcoming, nie istnieje.

Nowości

No New Items